Międzynarodowe Seminarium Naukowo-Dydaktyczne SUITMA

W imieniu Oddziału Bydgosko-Toruńskiego Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego, Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz priorytetowego zespołu badawczego UMK „Urban Soil Environment” serdecznie zapraszamy na drugie Międzynarodowe Seminarium Naukowo-dydaktyczne SUITMA, poświęcone aktualnym problemom badań gleb obszarów miejskich, przemysłowych, komunikacyjnych, kopalnianych i wojskowych.
Seminarium zainauguruje obchody gleby roku 2020, którą została wybrana gleba technogeniczna.
W czasie tego spotkania referaty wygłoszą: prof. John Kim (Chairman of the SUITMA Working Group, National University of Seoul, South Korea), dr Jaroslava Sobocká (National Agricultural and Food Centre,Soil Science and Conservation Research Institute, Bratislava, Slovakia) i prof. Ali Boularbah (Cadi-Ayyad University, Marrakech, Morocco) oraz czołowi polscy badacze gleb technogenicznych.
Termin i miejsce seminarium: 17 stycznia 2020 r., godz. 9.15-14.00.
Wydział Nauk o Ziemi, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, ul. Lwowska 1, audytorium 104.
Udział w seminarium jest bezpłatny. Wszystkie wykłady będą wygłoszone w j. angielskim. W czasie seminarium planowana jest także sesja posterowa.
Szczegółowy program seminarium oraz formularz rejestracyjny znajdują się pod adresem: https://sites.google.com/site/suitmaseminar/