O GLEBIE INACZEJ


O glebie - chociaż nieczęsto - mówi się też w innym kontekście niż warsztat pracy rolnika, czy obiekt badań. Stosunkowo rzadko ukazują się artykuły popularyzujące wiedzę o glebie, a materiały edukacyjne są, jak wiemy, na bardzo różnym poziomie. Ta strona została pomyślana jako miejsce, gdzie pokazane zostaną przykłady promocji wiedzy o glebie - może to zachęcić wielu z nas do podążenia tym tropem. 


 

Bardzo rzadko można spotkać tak kompetentne i zarazem ciekawe przedstawienie gleby dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym jak pokazane poniżej materiały zamieszczone w piśmie PENTLICZEK (wyd. "Zarządzanie i Finanse"). Pokazany numer (są to fragmenty dużego plakatu) ukazał się 24. marca 1997 r. Autorami są Wojciech Lewandowski i Katarzyna Ostaszewska, a okładkę narysował Piotr Nagin. 

Obok przedstawione są kalendarze (pojedyncze strony), których głównym motywem są gleby. Kalendarz na rok 2006 wydany został przez NRCS USDA z okazji Światowego Kongresu w Filadelfii. Kalendarz na 2008 r. został wydany przez Komisję Europejską (IES, Ispra, Włochy). (Kliknij na miniaturę, aby powiększyć)
 
 
 
 

POWRÓT 

Sugestie dotyczące strony internetowej PTG proszę kierować do Administratora